Top
Wywiad 1 Wywiad 1

Idealny Visual merchandising w pierwszym salonie sprzedaży. Rozmowa z Sabiną Solorz Head of Visual Merchandising marki Nuumo.

31 maja dynamicznie rozwijający się sklep internetowy Nuumo otworzył swój pierwszy stacjonarny salon w Krakowie. O tym, co wyróżnia Nuumo na tle innych sklepów z branży home & decor, na jakich wartościach jest budowany i co oferuje swoim Klientom, rozmawiamy z Sabiną Solorz, Head of Visual Merchandising marki Nuumo, odpowiedzialną za rozwój brandu oraz wygląd i aranżację nowo otwartego salonu.

Salon stacjonarny 1 Salon stacjonarny 1

Nuumo to dynamicznie rozwijający się sklep internetowy, zyskujący coraz większą popularność. Jakie były najważniejsze powody podjęcia decyzji o otwarciu salonu sprzedaży stacjonarnej?

Jednym z najważniejszych powodów była chęć stworzenia przestrzeni dla Klientów, w której mogliby znaleźć się najbliżej produktów, które oferujemy. Nuumo to sklep premium w segmencie wyposażenia wnętrz — starannie budujemy ofertę, włączając do niej wyłącznie najlepsze marki i najlepszych producentów. Ekskluzywne produkty, mimo że doskonale prezentują się na naszej stronie internetowej, na żywo wyglądają bardziej efektownie. Zależało nam, by Klienci mogli w pełni doświadczyć piękna i najwyższej jakości produktów, które oferujemy.

Co wyróżnia salon Nuumo na tle innych miejsc z artykułami do domu?

Przede wszystkim przestrzeń, a konkretnie sposób jej zagospodarowania. Zależało nam na pokazaniu jak największej liczby marek dostępnych również na platformie e-commerce, ale w taki sposób, by produkty nie przytłaczały Klienta. Dlatego multibrandowy asortyment został jasno i czytelnie pogrupowany — kategorie produktów oraz kolekcje są atrakcyjnie prezentowane zarówno na półkach, jak i nowoczesnych nośnikach typu wolnostojące postumenty.

Salon stacjonarny 2 Salon stacjonarny 2

Czym kierowałaś się, współprojektując wnętrze salonu i w jaki sposób ma ono wpływać na prezentację oferty?

Jak już wspomniałam istotne było dla nas odpowiednie uporządkowanie oraz posegregowanie produktów, ze względu na ich przeznaczenie np. kuchenne, łazienkowe, akcesoria do gotowania. Jednocześnie bardzo zależało nam, żeby w kategorii produktów decor stworzyć oryginalne połączenia, dzięki którym nasi Klienci będą mogli łatwiej dobierać je do wymarzonej aranżacji, którą tworzą samodzielnie lub przy pomocy specjalistów od aranżacji wnętrz.

Wchodząc do salonu, od razu ma się poczucie, że asortyment sklepu jest bardzo duży i różnorodny, ale to w żaden sposób nie przytłacza.

To prawa. W planowaniu przestrzeni staraliśmy się zapewnić jak największy komfort. Spacerując między meblami ekspozycyjnymi, Klient w każdym miejscu czuje się swobodnie i bezpiecznie. Uporządkowane przestrzenie handlowe pełne harmonii cieszą się coraz większą popularnością i takie też były nasze założenia podczas projektowania salonu Nuumo.

Jakie były główne wyzwania, z którymi musiałaś zmierzyć się jako visual merchandiser pracy przy marce Nuumo?

Nuumo to sklep z produktami jakości premium, dlatego salon musi emanować poczuciem prestiżu, elegancji, dobrego gustu. Żeby to osiągnąć, sięgnęliśmy po odważne połączenia i rozwiązania, które pomogą naszym Klientom tworzyć spersonalizowane, niestandardowe wnętrza. Visual merchandising w marce Nuumo to rytm, prostota, multiplikacja asortymentu, łatwy dostęp do produktu, a równocześnie ciekawa i komplementarna prezentacja oferty, zwieńczona bardziej finezyjnymi kompozycjami. To także nasza propozycja odwzorowania produktów w domu Klienta, która ma zainspirować oraz pokazać, jak przenikają się różne style.

Salon stacjonarny 3 Salon stacjonarny 3

Rzeczywiście, stylistyka produktów oferowanych w Nuumo jest bardzo zróżnicowana.

Zgadza się. Na naszych półkach panuje kontrolowany eklektyzm, w ramach którego najnowsze trendy spotykają się z tradycją. Proste formy i skandynawski minimalizm mieszają się z bogatymi zdobieniami i fikuśnymi kształtami. Staramy się przez to pokazać Klientom, że wnętrze powinno umożliwić im wyrażenie swojej kreatywności oraz swojego prawdziwego ja. Ekspozycja produktów w salonie Nuumo udowadnia, że oryginalność może mieć różne oblicza. Jednak trzeba pamiętać, że kluczem do udanej aranżacji wnętrz jest najwyższa jakość produktu i właśnie dlatego w Nuumo stawiamy wyłącznie na marki premium.

Czy można spodziewać się sezonowych kolekcji w salonie Nuumo?

Oczywiście. Współpracujemy z uznanymi producentami i najmodniejszymi brandami, które tworzą wspaniałe kolekcje sezonowe oraz produkty na specjalne okazje. Dzięki temu oferta Nuumo jest dynamiczna, zawsze dopasowana do aktualnych trendów czy okoliczności np. Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Jakie są Twoje największe marzenia i cele związane z nowym salonem i marką Nuumo?

Świadomość estetyczna wśród Polek i Polaków systematycznie rośnie. Mam nadzieję, że visual merchandising w Nuumo będzie inspirował wszystkich odwiedzających do tworzenia swoich własnych unikalnych aranżacji wnętrz, stylowych i gustownych. Chciałabym, by ekspozycja i wystawienie produktów pomogło przenieść atmosferę oraz niebanalny klimat panujący w salonie Nuumo do domów naszych Klientów.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów.

Dziękuję i zapraszam wszystkich do salonu Nuumo w krakowskiej Galerii Bronowice oraz na naszą stronę internetową www.nuumo.eu

Salon stacjonarny 4 Salon stacjonarny 4
  • Darmowa wysyłka
    od 100 zł
  • Zwrot
    do 14 dni
  • Wysyłka
    w 24H