Top
Japandi 1 Japandi 1

Styl Japandi we wnętrzach - elegancka prostota w minimalistycznym wydaniu.

Styl japandi, będący połączeniem japońskiego minimalizmu i skandynawskiego designu, zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników nowoczesnych wnętrz. Ta unikalna synteza dwóch kultur kusi swoją prostotą, elegancją oraz harmonią. To właśnie w takiej przestrzeni odnajdujemy wytchnienie od codziennego zgiełku i wrzasku technologicznej rzeczywistości. Jeśli szukasz sposobu, by wprowadzić do swojego mieszkania atmosferę spokoju i równowagi, styl japandi może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Poniżej zebraliśmy kilka informacji, które opisują, czym się charakteryzuje styl japandi i pomogą Ci wprowadzić go do swojego domu.

Japandi 2 Japandi 2

Czym charakteryzują się wnętrza w stylu Japandi?

Kluczową kwestią dla charakterystyki stylu japandi jest minimalizm. Japandi stawia na esencję formy, eliminując zbędne ozdoby i nadmiar elementów. Dzięki temu wnętrza emanują harmonią i estetyką, pozwalając uspokoić umysł i skupić się na tym, co naprawdę ważne.

Urządzone w stylu japandi wnętrze powinno sprawiać wrażenie przestronnego. Efekt ten łatwo osiągniesz za pomocą stonowanej kolorystyki, która może opierać się na bieli, łagodnych odcieniach beżu, kolorach ziemi lub palecie popielatych szarości. Delikatne barwy możesz urozmaicić głębszymi tonami dodatkowymi, które wprowadzisz za pomocą ozdób i tekstyliów.

Jasne aranżacje japandi wręcz uwielbiają eksponować piękno niedoskonałości i upływ czasu, co wpisuje się w japońską myśl filozoficzną wabi-sabi. Zgodnie z zasadami tej estetyki, należy zrezygnować z bogato zdobionych elementów wystroju na rzecz delikatnych dodatków i mebli o prostych kształtach.

Poznaj japońską estetykę wpisaną w skandynawski minimalizm.

Japandi to zrównoważone połączenie stylu skandynawskiego z japońskim. Obie te estetyki mają swoje unikalne cechy, które łączą się w harmonijną całość, tworząc spokojne i piękne przestrzenie.

We wnętrzach urządzonych w stylu japandi widoczne jest przywiązanie do komfortu, przytulności i funkcjonalnych rozwiązań, co stanowi główne założenia skandynawskich aranżacji. Z drugiej strony, silnie uwidacznia się zamiłowanie do roślin i ogólnie pojętej natury, a więc ważne elementy stylu japońskiego.

Ponadto zarówno w stylu japońskim, jak i skandynawskim, zauważyć można szacunek dla naturalnych materiałów i rzemiosła. Estetyki te łączy także zamiłowanie do prostoty, która jest głównym filarem duńskiego hygge i japońskiego wabi-sabi.

Japandi 3 Japandi 3

Wybierz stonowane dodatki i naturalne materiały

Styl japandi to prawdziwa apoteoza minimalizmu, dlatego każdy element wyposażenia i dodatek dekoracyjny muszą być dokładnie przemyślane. Kluczową rolę odgrywają tu naturalne materiały, a więc drewno, rattan, bambus czy kamień. Niekiedy w mieszkaniach w stylu japandi spotkać można nawet ściany wyłożone drewnianymi panelami.

Wybierzmy meble, które charakteryzują się prostymi, geometrycznymi formami i są wykonane z naturalnych surowców. Unikaj bogato zdobionych frontów, wymyślnych kształtów i krzykliwych kolorów. Styl japandi pokocha szafki w brązach, o prostych liniach, które tworzą wrażenie spokoju i równowagi.

Ważną cechą estetyki japandi jest ograniczenie do minimum liczby elementów wyposażenia. Aby pomieszczenie wypełniła energia zen, należy oczyścić je ze wszystkich bibelotów i zbędnych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu miejsca na dodatki, wręcz przeciwnie — styl japandi lubi piękne ozdoby z ceramiki, drewna i efektowne rośliny domowe, które wprowadzają do wnętrza element natury.

Pamiętaj, że wnętrze Japandi uwielbia harmonię i umiar

Filozofie stojące za językiem projektowania wnętrz w stylu japandi są odzwierciedleniem umiaru i harmonii. Ściany utrzymane są w stonowanych kolorach, które odbijają światło i powiększają przestrzeń. Jednak minimalizm nie ogranicza się tylko do kolorów. Ważne jest również zastosowanie umiarkowanych kształtów, tekstur i struktur we wnętrzu. Meble są proste, o wyraźnych liniach, bez zbędnych zdobień. Zachowana jest spora wolna przestrzeń, liczy się każdy skrawek wolnego miejsca, z czego wynika konieczność chowania wszystkiego na półkach zamykanych drzwiczkami szafek.

Istotną rolę w tworzeniu atmosfery w duchu japandi odgrywa oświetlenie. Wnętrza pełne naturalnego światła stają się bardziej przytulne i pełne harmonii. Zadbaj o maksymalny dostęp światła z zewnątrz, a jednocześnie nie zapomnij o obecności lamp w stylu minimalistycznym, które wieczorami stworzą miękkie, nastrojowe światło.

W jasnych wnętrzach japandi staraj się unikać dużych płaszczyzn ciemnych kolorów. Akcenty mocnych barw, np. czerni, powinny być minimalne i pojawiać się raczej w dodatkach niż w głównych elementach wyposażenia. Możesz chociażby połączyć domowy komfort stylu scandi z niedoskonałościami stylu japońskiego poprzez zestawienie poduszek i narzut w ciemniejszych, kontrastowych kolorach.

Lato4 Hygge4

Bądź trendy i urządź wnętrze w stylu Japandi z dodatkami od NUUMO

Styl japandi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy kochają minimalistyczną prostotę japońskiego designu, a jednocześnie pragną ciepła i przytulności charakterystycznych dla stylu skandynawskiego. Wnętrza, urządzone według trendu japandi, mogą być stosunkowo skromne pod względem ilości, ale są niezwykle wyrafinowane pod względem designu. Harmonijny minimalizm, zrównoważony z umiejętnie dobranymi dodatkami, sprawiają, że przestrzeń jest przyjemna dla oka i zmysłów.

Japandi to świetna propozycja dla tych, którzy marzą o spokojnym i harmonijnym otoczeniu, które pozwala oderwać się od zgiełku codzienności i odnaleźć wewnętrzne ukojenie. Z dodatkami od Nuumo stworzysz wyjątkowe wnętrze, które zachwyci swoją wyrafinowaną estetyką wszystkich gości, a Tobie pozwoli spędzać dnie w miłej, sprzyjającej relaksowi przestrzeni.

Zobacz produkty, które wprowadzą styl japandi do Twojego wnętrza:

  • Darmowa wysyłka
    od 100 zł
  • Zwrot
    do 14 dni
  • Wysyłka
    w 24H